Free songs
Domů / Nezařazené / Wüstenrot stavební spořitelna

Wüstenrot stavební spořitelna

Stavební spoření je stále ještě poměrně atraktivní finanční produkt, který umožňuje efektivní zhodnocení peněžních prostředků běžných střadatelů. Na českém finančním trhu působí poměrně velké množství stavebních spořitelen – pokud si tedy chcete stavení spoření zřídit, možná budete mít problém s výběrem té nejlepší banky.

Stavební spoření je poměrně homogenní produkt. Při výběru stavební spořitelny tak pro vás bude důležitá především kvalita poskytovaného servisu, výše úrokových sazeb spoření a úvěrů a portfolio dodatečných nabízených služeb. V tomto článku vám představíme společnost Wüstenrot stavební spořitelna a její produkty.

Wüstenrot stavební spořitelna – výhody a nevýhody

U Wüstenrot stavební spořitelny si můžete sjednat klasické stavební spoření s ročním zhodnocením vložených prostředků až téměř 5,4 % (díky státnímu příspěvku). Taková úroková míra může směle konkurovat i těm nejlepším termínovaným vkladům. Na stavební spoření od Wüstenrot se samozřejmě vztahuje zákonné pojištění vkladů, takže pokud nenaspoříte více než dva a půl milionu korun, budete mít garantováno, že se vám peníze vrátí.

Kromě běžného stavebního spoření si ale u Wüstenrot můžete sjednat také takzvané Vychytané spoření, které je ale určeno jen lidem do 30 let. V podstatě nabízí vše, co klasické stavební spoření, navíc ale přináší zvýhodnění při vyřizování překlenovacího úvěru. Jde tak o produkt, který usnadňuje pořízení bydlení čerstvě osamostatněným lidem.

Základní úroková sazba pro řádný úvěr ze stavebního spoření patří na českém trhu u spořitelny Wüstenrot k těm absolutně nejnižším. V závislosti na zvoleném tarifu stavebního spoření si můžete u této společnosti půjčit na potřeby související s pořízením nebo opravami bydlení již od 3,7 % p. a. Jedná se o velice výhodnou úrokovou míru, která může konkurovat běžným hypotékám.

Tip pro čtenáře: Vyzkoušejte hypotéky od hypoteční banky Wüstenrot.

Svoje bydlení můžete s pomocí Wüstenrot stavební spořitelny financovat nejen na základě výše zmíněných služeb, ale i pomocí klasické hypotéky. Úroková sazba začíná na velice nízkých 2,29 % ročně, přičemž obecně platí, že čím vyšší úvěr si vezmete, tím lepší úrokovou míru budete mít. Pokud si u Wüstenrot půjčíte alespoň 1 300 000 Kč, budete mít hypotéku úročenou právě výše uvedenou nejnižší možnou sazbou.

Recenze – shrnutí

Wüstenrot stavební spořitelna patří na českém trhu k nejznámějším. Její výhodou je velice nízká úroková sazba v případě řádného úvěru, kdy si můžete peníze půjčit již při sazbě od zhruba 3,7 %.

Pokud jde o nevýhody Wüstenrot stavební spořitelny, bohužel má v některých oblastech menší poradenskou síť ve srovnání například s Českomoravskou stavební spořitelnou. Kvůli tomu může být pro některé potenciální klienty komplikovanější sjednávání stavebního spoření u této společnosti. Naštěstí ale Wüstenrot stavební spořitelna umožňuje sjednání svých produktů online po internetu. Nemusíte tak nikam chodit a vše vyřídíte na počítači. Poradenský servis pak kromě běžných poradců po celé republice zajišťuje i speciální bezplatná telefonní linka.

O admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Nahoru