Free songs
Domů / Finance / Reklamovat se mohou dokonce i dětské tábory
Reklamovat se mohou dokonce i dětské tábory

Reklamovat se mohou dokonce i dětské tábory

Léto je obdobím dovolených a také pobytů dětí v nejrůznějších dětských táborech. Letní tábory pro děti starší tří let dnes může pořádat každý, kdo si požádá o živnostenské oprávnění. Tak jako nemusí splnit vaše očekávání cestovní kancelář, tak i některý tábor nemusí proběhnout podle slibů organizázorů. Rodiče zaplatí třeba za kurs angličtiny, který neproběhne podle očekávání nebo dokonce vůbec. Takové a podobné případy lze reklamovat nebo se domáhat odškodnění nejprve mimosoudně a v případě neúspěchu žalobou u soudu.

Jak postupovat

Nejprve předejte pořadateli tábora písemnou stížnost s požadavky na okamžitou nápravu. Pokud k nápravě nedojde, nebo se o vadách dozvíte od dítěte až po skončení tábora, zajistěte si důkazy a obraťte se na pořadatele s reklamací.

Příklady důvodů k reklamaci

  • na cizojazyčném táboře to může být například chybějící slíbený rodilý mluvčí
  • chybějící vegetariánské jídlo, pokud bylo přislíbeno
  • špatné nebo nedostatečné hygienické podmínky. Dětské tábory musí splňovat přísné podmínky a pokud nejsou dodrženy, je to důvod ke stížnosti a reklamaci. Především jde o zajištění pitné vody, skladování potravin a jejich přípravu, podmínky pro osobní hygienu apd. Například v umývárně musí být na pět dětí jedno umyvadlo s tekoucí vodou a odtokem. Dále musí mít děti možnost koupání nebo sprchování v teplé vodě alespoň 1x týdně. Jeden záchod musí být na patnáct dětí a odděleně pro děvčata a chlapce
  • tresty formou zákazů účasti na nějaké aktivitě nebo zabavení mobilu či tabletu záleží na domluvě s rodiči nebo na podmínkách tábora, se kterými rodiče souhlasili. Mobil či tablet je stále ve vlastnictví dítěte a vedoucí nemá právo do tohoto práva zasahovat

Odpovědnost vedoucích

Z hygienických předpisů vyplývá povinnost zajištění snídaně, přesnídávky, oběda, svačiny a večeře. Součástí snídaně musí být teplý nápoj a jedno z hlavních jídel musí být teplé. Vedoucí nesmí nechat děti koupat samotné. Pokud by se některé dítě topilo, bude za újmu na jeho zdraví odpovědný. V takovém případě lze po vedoucím požadovat odškodnění. Rovněž lze pak vymáhat náhradu škody za léky a zdravotní pomůcky, které museli rodiče zakoupit, za cesty do nemocnice, za ztrátu na výdělku a také bolestné pro dítě.

O

Komentování uzavřeno

Nahoru