Free songs
Domů / Nezařazené / Oblíbenou formou financování vozů je operativní leasing

Oblíbenou formou financování vozů je operativní leasing

Podnikatelé, firmy i fyzické osoby v posledních letech čím dál tím více oceňují možnost financování vozů prostřednictvím operativního leasingu. Při této variantě totiž není nutné mít k dispozici finance na akontaci a lidé mají k dispozici nový automobil bez jakýchkoliv starostí s administrativou. Leasingová společnost vyřeší za své klienty vše potřebné s tím, že veškeré služby jsou již zahrnuty ve splátkách operativního leasingu.

Zejména začínající podnikatelé oceňují možnost operativního leasingu. Kapitál, který mají k dispozici, totiž ve většině případů potřebují k dalšímu rozvoji svého podnikání a vložení větší finanční částky do automobilu, pro ně není výhodné. Každé ulehčení začátku jejich podnikání je proto velmi vítané. Operativní leasing jim umožňuje zřídit reprezentativní vozový park jednoduše a bez zbytečných starostí.

Daňové výhody

Podnikatelé a firmy také mimo jiné oceňují daňovou výhodu operativního leasingu. DPH je totiž zahrnuto v jednotlivých splátkách a firma má nárok na odpočet v plné výši. Platby jednotlivých splátek zpravidla probíhají na základě splátkového kalendáře, který je zde také platným daňovým dokladem.

Leasingová společnost jako majitel vozu platí také silniční daň, která je již zahrnuta v pravidelných splátkách.

Pokud se firma po skončení trvání smlouvy operativního leasingu rozhodne vůz odkoupit, dosud placené měsíční splátky jsou chápány jako daňově uznatelný náklad.

Operativní leasing je výhodný i pro fyzické osoby

Výhody operativního leasingu si ale stejně jako firmy, uvědomují i fyzické osoby. Mají totiž stále k dispozici nový reprezentativní vůz, který vyhovuje jejich požadavkům. Servis, pneuservis, dálniční poplatky i havarijní pojištění je již zpravidla zahrnuto v ceně vozu, a proto jediným dodatečným nákladem pronajímatele, jsou pohonné hmoty.

Hledáte-li spolehlivou leasingovou společnost, která má k dispozici velké množství automobilů k pronájmu za velmi výhodných podmínek, můžete zvolit například společnost Hertz Lease. Tato leasingová společnost působí v celé Evropě a klienti oceňují osobní přístup, široké možnosti i stabilní zázemí.

O admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Nahoru