Free songs
Domů / Novinky / Správně udržované okno vám zajistí dlouhodobé úspory a vyšší komfort

Správně udržované okno vám zajistí dlouhodobé úspory a vyšší komfort

Okna patří k nejvýraznějším a zároveň nejvíce přehlíženým součástem našich domácností. Mnoho lidí si myslí, že nevyžadují žádný pravidelný servis. Opak je však pravdou. Pokud se jim nebudete věnovat, dočkáte se velkých tepelných ztrát, profukování a postupného vyhazování peněz. Jak se o svá okna správně starat?

Něco zvládnete svépomocí

I bez jakéhokoliv speciálního vybavení a dovedností můžete jednou ročně natřít těsnění oken silikonovým olejem. Díky němu zabráníte tvrdnutí těsnění, takže značně prodloužíte jeho životnost. Pokud chcete alespoň částečně zamezit nepříjemnému profukování, tento úkol nepodceňujte. Stejně tak snadno naolejujete pohyblivé části oken – panty a kliky.

Tím víceméně končí výčet činností, které hravě zvládnete sami. Dále přichází na scénu servis oken v Ostravě. Řeč je samozřejmě o profících, již se svému oboru věnují už řadu let. Co vše dokážou?

Komplexní péče o okna

Mezi nejdůležitější služby patří občasné seřízení oken tak, aby perfektně seděla do rámů a zároveň poctivě přilnula ke stěně. V těchto měsících je zároveň dobré nechat si na oknech nastavit zimní režim.

Stejně tak vám tito řemeslníci hravě vymění prasklé těsnění, rozbitou kliku, panty a kování. Pokud máte menší děti, rozhodně si nechte namontovat pojistku.

V případě zájmu zvládnou namontovat i různé druhy rolet den a noc. V letních měsících zase oceníte sítě proti hmyzu, díky nimž budete moci večer klidně spát bez neustálého bzučení a štípanců.

Zajímá vás, co vše lze s okny dělat? V tom případě se mrkněte na internetové stránky pod odkazem Oknoprofík.cz a ihned zjistíte, jaké máte možnosti. Pamatujte na to, že správně seřízená a udržovaná okna vám dokážou ušetřit klidně až tisíce korun za zimní vytápění i letní chlazení.

O admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Nahoru