Free songs
Domů / Nezařazené / Reálné snížení ceny elektřiny změnou dodavatele. Opravdu to funguje?

Reálné snížení ceny elektřiny změnou dodavatele. Opravdu to funguje?

Stále více českých domácností se odvrací od tradičních velkých dodavatelů energií a ve snaze ušetřit se obrací na menší konkurenční firmy. Na bezplatnou změnu dodavatele elektřiny či plynu má u nás nárok každý odběratel, maximálně však co půl roku.
Nehleďte pouze na cenu
Přestože většina zákazníků pokládá za směrodatnou právě cenu nabízené služby, důležité jsou také konkrétní podmínky dodávek, které naleznete v obchodních podmínkách jednotlivých firem. Doporučuje se také získat informace o spolehlivosti vybraného dodavatele a ověřit si, jaké zkušenosti mají s touto konkrétní firmou jiní zákazníci.
Nezapomeňte na srovnání
Prvním krokem při uvažované změně dodavatele je porovnání ceny elektřiny či plynu s dalšími firmami, které v tomto oboru obchodují. Většina společností, které operují na českém trhu, má na svých internetových stránkách kalkulátor cen, který vám podá základní informaci o tom, kolik zaplatíte právě u tohoto konkrétního dodavatele. Pomocí jednoduchých příkazů srovnej cenu elektřiny nebo srovnej cenu plynu, se vám tedy dostane základní informace o vašich možnostech, jak ušetřit.
Nový dodavatel vše zařídí za vás
Vybrali-li jste si na základě této informace nového dodavatele plynu či elektřiny a jste přesvědčeni o jeho serióznosti? Kontaktujte jej telefonicky nebo pomocí webového formuláře a sepište s ním novou smlouvu o dodávkách, jejíž součástí bude rovněž plná moc, která jej bude opravňovat k jednání vaším jménem s vaším současným dodavatelem a k vypovězení stávající smlouvy o dodávkách energií.
3 měsíce na odstoupení od současné smlouvy
Počítejte však se zákonnou tříměsíční výpovědní lhůtou, která vás ještě váže k původnímu dodavateli. Teprve po jejím uplynutí váš obchodní vztah končí a začínáte odebírat energie od nového dodavatele za nově nasmlouvané ceny. Celá změna je pouze administrativního charakteru a kromě ceny a hlavičky na faktuře se pro zákazníka nic nemění. Očekávejte tedy jen uvítací dopis s přesným rozpisem plateb.

O admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Nahoru