Free songs
Domů / Ostatní / Mohu zbankrotovat? Mám na to?

Mohu zbankrotovat? Mám na to?

Požádat o oddlužení fyzické osoby u nás ze zákona může každý, kdo na to má. Zdá se vám toto tvrzení paradoxní? Není tomu tak. Bankrot – neboli fyzická osoba oddlužení není nástrojem, jak obelstít věřitele a vyhnout se placení svých pohledávek, ačkoli inzeráty firem, které se jeho zprostředkováním zabývají, tak mnohdy působí. Jeho účelem také není ušetřit až 70% svých dluhů, ale zajistit věřitelům alespoň určitou návratnost vynaložených prostředků a dlužníkovi, který se z jakéhokoli důvodu ocitl ve zdánlivě bezvýchodné situaci, umožnit návrat k přijatelnému a klidnému životu – bez obav z exekutorů bušících na dveře, beze strachu, zda se zítra i s dětmi neocitnu na ulici.
Podmínky osobního bankrotu
Aby bylo možno zbankrotovat, je třeba splnit určité podmínky a jednou z nejpodstatnějších je stálý příjem, který zajistí základní životní potřeby vás a vaší rodiny a zároveň z něj dokážete splácet věřitelům alespoň tolik, abyste za maximálně pět let trvání splátkového kalendáře uhradili minimálně 30% svých dluhů. Jestliže soudu neprokážete svou schopnost této podmínce dostát, nepočítejte s tím, že vaší žádosti vyhoví.
Spočítejte si, zda na to máte
Protože výdaje v předcházejícím odstavci nebudou jediné, které s sebou oddlužení přináší, přemýšlíte-li o něm, doporučuji použít nástroj s názvem bankrot kalkulačka, který z několika základních údajů dokáže obratem vyhodnotit vaši schopnost podmínkám bankrotu vyhovět. Přednostními pohledávkami bude existenční minimum pro vás a vaši rodinu, dále vyživovací povinnosti stanovené soudem a odměna insolvenčního správce, která se hradí měsíčně za každý započatý měsíc trvání oddlužení pomocí splátkového kalendáře.
Náš tip: V případě, že osobní bankrot vyhlásíte, budete zajisté počítat každou korunu. Jak ušetřit na cenách energií zjistíte s nástrojem – srovnej ceny plynu.

O admin

Nahoru