Free songs
Domů / Půjčky / 4 věci, na které si dát pozor před uzavřením půjčky

4 věci, na které si dát pozor před uzavřením půjčky

Vzít si půjčku je v dnešní době naprosto běžné. Jenže čas klasických bankovních půjček již zřejmě skončil. Nebankovní půjčky mají často snížené požadavky pro schválení žádosti a ve většině případů nabízí stejně výhodné podmínky. Na druhou je však stále nutné dávat si pozor na některé věci, které by mohly vést k tomu, že vás půjčka bude stát mnohem více, než je reálně nutné.

Vyberte tu správnou

Všechno začíná u výběru správné půjčky. Jejich nabídku s možnostmi, jak chytře ušetřit najdete na stránce Úspory.cz. Při výběru sledujeme, o jakého poskytovatele se jedná, jaká je výše úrokové sazby a jaké jsou podmínky pro získání tohoto úvěru. Při vyplňování žádosti dbáme na správnost všech údajů, čímž zvýšíme své šance ke schválení půjčky.

Poplatky nebo úroky?

Pozor si dejte na to, jestli jsou nebankovní půjčky zatíženy pouze úroky nebo jestli je k tomu nutné připočítat i poplatky. Některé půjčky, které lákají na nulovou úrokovou sazbu mohou disponovat velkými poplatky, takže ve výsledky to vyjde stejně nebo ještě méně výhodně než v případě klasické půjčky s vyšším úrokem.

Podmínky smlouvy

Dalším důležitým bodem, který je nutné zkontrolovat předtím, než podepíšete smlouvu, jsou její podmínky. Tam se najednou mohou objevit body, o kterých předtím nebyla ani zmínka. Poctiví poskytovatelé toto sice nedělají, ale je samozřejmé, že si před podpisem smlouvu důkladně přečteme. Pokud nám něco nebude jasné, je dobré obrátit se na někoho zkušeného, nebo vyhledat jinou nabídku na nebankovní půjčku.

Plán splácení půjčky

Víte, jaká je doba splácení a víte i to, jaká bude měsíční splátka? Tyto informace jsou důležité z toho důvodu, abyste dokázali vytvořit fungující plán splácení. Předejdete tak problémům a díky včasnému splacení můžete získat určité výhody, jako je vrácení části úroků nebo i jedné celé splátky.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru