Free songs
Domů / Novinky / Díky redukci finančního trhu si půjčíte od seriózního poskytovatele vždy! Jak to udělat správně?
Díky redukci finančního trhu si půjčíte od seriózního poskytovatele vždy! Jak to udělat správně?

Díky redukci finančního trhu si půjčíte od seriózního poskytovatele vždy! Jak to udělat správně?

V prosinci 2016 začala platit novela zákona o spotřebitelském úvěru, která výrazně změnila trh nebankovních půjček. Z původních cca 60 000 poskytovatelů dnes nabízí nebankovní půjčky jen asi 500. To dává žadatelům jistotu, že si půjčí od seriózní firmy, nikoliv od lichváře. Jak to udělat co možná nejvýhodněji?

 

Lichváři dostali tvrdou ránu

Ještě před několika lety vládla na nebankovním trhu anarchie. Rychlé půjčky mohl poskytovat každý, kdo měl živnostenský list a ovládal práci s webovými stránkami. Počet lichvářů rostl a úměrně tomu i počet lidí, kteří se kvůli vlastní neopatrnosti a přehnaně vysokým poplatkům dostali až do spárů exekutora. Situaci razantně změnil příchod novely zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde). Ta uložila nebankovním subjektům povinnost prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč a získat licenci od ČNB.

Seznam těch, kteří licenci mají, je přístupný v online registru na webu ČNB. Hlavně díky tomu se počet nebankovních poskytovatelů snížil na několik set a žadatelé získali jistotu, že si půjčí od férové firmy.

 

Ostražitost je na místě

Několik set firem, to už je pořádná konkurence. Nabídky nebankovních půjček se liší zejména poplatky. Ty se snaží společnosti držet nízko, ovšem i tak se jedná o rozdíly v řádech stokorun. Nejvýhodněji si půjčíte, když si nejdříve ze všeho uděláte srovnání. Použijte k tomu online srovnávače půjček, jasno budete mít během několika vteřin. Vůbec nejlépe jsou na tom ti, kdo si budou půjčovat poprvé. Jim doporučujeme půjčky do výplaty od Via SMS s.r.o., protože jsou zcela bez poplatku (pro všechny nové žadatele). Půjčit se dá až 8000 Kč na 30 dní.

Via SMS je jednou z prvních společností, která si požádala o vydání licence od ČNB, půjčky v ČR poskytuje od roku 2011 a jednou ze zakládajících společností Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru