Free songs
Domů / Investice / Nejpodivnější investice miliardářů

Nejpodivnější investice miliardářů

Mnohdy nad jejich nápady zůstává rozum stát. Obdivujeme je, závidíme jim a snažíme se je napodobovat. Jejich excentričnost nezná mezí, je to dáno tím, že si mohou dělat prakticky cokoliv. Podívejme se společně na nejpodivnější investice poslední doby.

Zuckerberg investoval do Anti-Facebooku

Hlavní otec Facebooku Mark Zuckerberg podpořil v letech  pro nás asi neznámý projekt zvaný Diaspora, který dělá vše jinak než Facebook. Jedná se o sociální síť bez jakýchkoliv reklam a zbytečných věcí. Jde čistě pouze o komunikativní kanál, který má v dnešní době přes milion uživatelů. Pro Marka to prý byl skvělý nápad podpořit něco tak čistého, konkurence se však neobával.

Syntetické hovězí maso

Spoluzakladatel společnosti Google vložil celých  tisíc dolarů do projektu, který se zbývá pěstováním umělého hovězího masa z kmenových buněk. Vědcům se to samozřejmě podařilo, tedy alespoň částečně, jelikož hovězí maso připomínalo spíše koláč. I tak se jídlo usmažilo a dalo na talíř.

Jeff Bezos

Majitel společnosti Amazon opravdu neví co s penězi. Před nedávnem spustil projekt, který by měl vytvořit uvnitř hory hodinky. Ty mají fungovat celých deset tisíc let a tiknou jednou za rok. Pokud vše na zemi zanikne, tak alespoň tyto hodinky zanechají zprávu o inteligentní a vyspělé civilizaci.

Larry Ellison má rád soukromí

Larry Ellison je spoluzakladatel společnosti Oracle a má své soukromí natolik rád, že si koupil celý ostrov pro sebe. Vyhlídl si dokonce šestý největší ostrov Havaje nesoucí název Lanai. Tak snad se mu v budoucnu nepropadne pod oceánskou modř.

Bohatí mají občas opravdu zvláštní nápady, ale jen těžko soudit, jak bychom se zachovali v podobné situaci my. Mít tolik peněz a nemít je za co utrácet? Možná bychom začali předběžně nakupovat parcely i na měsíci.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru