Free songs
Domů / Hypotéky / Návod: Jak získat srovnání nebankovních hypoték (zdarma, online)
Návod: Jak získat srovnání nebankovních hypoték (zdarma, online)

Návod: Jak získat srovnání nebankovních hypoték (zdarma, online)

Představme si, že máte zájem o hypotéku na bydlení. Tedy prvním Vašim krokem bude, že si do vyhledávače zadáte frázi „srovnání hypoték online“ nebo „porovnávací kalkulačka hypoték“. A budete čekat, že na jednom místě dostanete přehled všech hypoték. A Vy si vyberete tu, u které splňujete podmínky a která bude nabízet nejmenší úrokovou sazbu. Takto ale bohužel vůbec nefunguje!

Proč si nelze srovnat hypotéky online na internetu

Základním problémem je, že ne všechny hypotéky jsou dostupné na internetu. Typicky banky zveřejní online jen základní verzi hypotéky. Všeobecnou na koupi nemovitosti od 100 tisíc do 5 milionů. V nabídce ovšem mají i specializované hypotéky na koupi bytů, družstevních bytů, pozemků, refinancování, americké bez-účelové hypotéky aj. A v neposlední řadě mají i různé verze jednotlivých hypoték. Takže se ve výsledku jedná o desítky možných kombinací podmínek a nároků na žadatele. Na internetu ale nenaleznete všechny možnosti. Naleznete zde jen tu jednu základní nabídku.

Na internetu se tedy nenacházejí všechny dostupné nabídky. A co je horší – ty, co se zde nacházejí, tak nejsou ani na jednom místě. Banky se brání tomu, aby byly srovnávány s konkurencí. A tak v mnohých příkladech brání i tomu, aby se jejich produkty nacházely ve srovnávači s konkurenční bankou.

Ve výsledku je tak na internetu jen velmi limitovaná nabídka. A i tu limitovanou nabídku nenaleznete pohromadě na jednom místě. A k získání srovnání musíte sami obcházet stránky jednotlivých bank.

Řešení – jak se dostat ke srovnání hypoték online

Řešením je využít jednu ze služeb hypotečních poradců, kteří nabízejí srovnání hypoték (zdarma, online).

Zpravidla se jedná o www stránky hypotečních poradců. Takový poradce má licenci a má především smlouvu s jednotlivými bankami. Má tak přístup ke všem hypotékám. Ne jenom k limitované nabídce na internetu. Může vybírat tak i z produktů, o kterých by jste se nikde nedočetli. A jelikož má podepsanou spolupráci se všemi významnými bankami na českém trhu, tak může i srovnávat produkty vzájemně mezi jednotlivými poskytovateli.

Ovšem nedoporučujeme využívat srovnání od malých hypotečních poradců. Doporučujeme se obrátit na ověřené velké služby, které zaštiťují desítky poradců v jedné firmě a které mají právní oddělení. A kde Vaše poptávka může být konzultována mezi více poradci.

Kdo takovéto služby srovnání nabízí?

Momentálně jsou na českém trhu dvě významné služby: xHypotéka a Hypotékomat.

Srovnání u Hypotékomat, nalezení nejlepší hypotéky (doporučujeme, je to zdarma) – nabízí srovnání mezi více než 15ti bankami a jejich desítkami produktů. Vyplníte formulář. Obratem Vás kontaktujte hypoteční poradce. Který Vám vypracuje srovnání všech dostupných produktů, u kterých splňujete podmínky. Vy si vyberete tu nejvýhodnější. Nebo dáte na radu poradce. Poradce za Vás rovněž bude jednat s bankou, vyjedná Vám nejvýhodnější podmínky. Postará se o to, aby bylo vše legálně v pořádku.

Srovnání bankovních hypoték na xHypotéka – nabízí vypracování srovnání nabídek hypoték. Funguje na podobném principu jako Hypotékomat.

Chci to zdarmo, nechci platit za poradce

Tyto služby jsou pro klienty zcela zdarma. Za vypracování srovnání neplatíte ani korunu – vše je zdarma, bez poplatků a bez navýšení úrokové sazby. Pokud by jste si danou hypotéku našli sami na internetu a sami si ji vyjednali u banky, tak Vás bude stát úplně přesně tolik, jako kdyby jste si nechali vypracovat srovnání a následně nechali hypotečního poradce vše vyjednat za Vás.

Poradci jsou placeni provizí od banky. Vy je za srovnání neplatíte. Vyplníte formulář na jejich stránkách. Počkáte na telefonát, zodpovíte doplňující otázky a dostanete vypracované srovnání. A u tohoto srovnání si můžete být jisti, že jsou skutečně srovnávány všechny banky a že jsou srovnávány všechny produkty. A v případě nejasností máte vždy k ruce zkušeného hypotečního poradce. Který Vám zodpoví všechny otázky a dokonce za Vás bude i jednat s bankou.

Riziko až 500 000 Kč pokus si sjednáte hypotéku sami

Volba špatné hypotéky = přeplatíte až o 500 000 Kč více na úrocích. Před sjednáním hypotečního úvěru doporučujeme vždy konzultaci s hypotečním odborníkem. Který má přístup ke všem bankovním společnostem a ke všem jejich produktům. Upsání se k hypotéce je jeden z největších kroků ve Vašem životě – a upisujete se k němu až na 25 let. A ovlivní například až polovinu Vašeho aktivního života. Vždy konzultujte tento krok s odborníkem.

Vzhledem k tomu, že jsou tyto služby zdarma, tak doporučujeme se na ně alespoň podívat a zamyslet se nad nimi. V případě podání žádosti vypracování srovnání a konzultace trvají přibližně 48 hodin. Pokud se rozhodnete k samotnému sjednání některého z nabízených produktů, tak se jedná o záležitost na 2 – 3 týdny.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru