Free songs
Domů / Finance / Co takhle raději zlato místo investičního bytu na hypotéku?
Co takhle raději zlato místo investičního bytu na hypotéku?

Co takhle raději zlato místo investičního bytu na hypotéku?

České domácnosti obchází strašák v podobě neovladatelné inflace a znehodnocení peněz. Ceny služeb i zboží se zvyšují, kromě toho si nikdo není jistý, jestli po covidové pandemii nepřijde velká krize, o níž se tolik mluví. Není divu, že se lidé o své peníze bojí a snaží se je ochránit.

Jak uchovat hodnotu peněz? Ideální je do něčeho je vložit. Ne na spořicí účet nebo termínovaný vklad – tam jsou nízké úroky, navíc by tam o hodnotu v případě znehodnocení české koruny stejně přišly. Je třeba nakoupit něco jiného. Akcie také ne, protože ty jsou značně rizikové. Co tedy?

Investiční byt zatížený hypotékou není ideální volba

Češi ve velkém skupují investiční byty a neváhají si na ně vzít hypotéku. Nemovitosti jsou obecně dobrým způsobem, jak uchovat hodnotu peněz, ovšem pokud nemáte našetřené miliony, s hypotékou se vystavujete dalšímu riziku. Jste si jistí, že budete schopní splácet? Jasně, splátky může pokrýt nájem, ale co když nenajdete nájemce? V době covidu například studenti opouštěli byty ve velkých městech. Můžete také natrefit na neplatiče nebo nájemce, již vám zničí vybavení bytu.

Vložte své peníze do zlata

Místo nemovitosti vaše peníze může ochránit zlato. Koupíte si ho jen tolik, na kolik máte našetřeno, nemusíte si brát žádný úvěr. Zlaté mince a slitky lze přitom pořídit i za tisíce korun, takže opravdu není nutné být milionářem.

Se zlatem se obchoduje po celém světě, takže kdyby náhodou došlo k znehodnocení koruny, nemusí vás to tolik trápit. Proti inflaci vás také ochrání, protože nabízí velmi slušné zhodnocení. Navíc ho máte fyzicky u sebe, slitky a mince lze uchovávat třeba v domácím trezoru. Kdykoliv si ho vezmete kamkoliv s sebou, prodat ho můžete třeba zítra, nejste ničím vázaní.

Podívejte se do e-shopu www.zlate-mince.cz a nakupte investiční zlato nejvyšší ryzosti jednoduše. V tomto e-shopu Pražské mincovny je zlato nabízeno vždy za aktuální ceny. Ceny jsou bez DPH, investiční zlato je od něj totiž osvobozeno.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru