Free songs
Domů / Hypotéky / Hledáte nebankovní hypotéky? Poradíme Vám, jak si z nich vybrat
Hledáte nebankovní hypotéky? Poradíme Vám, jak si z nich vybrat

Hledáte nebankovní hypotéky? Poradíme Vám, jak si z nich vybrat

Existuje celá řada různých úvěrových produktů – od malých půjček v řádu několik tisíc korun, přes spotřebitelské půjčky v řádu desítek tisíc a delší dobou splatnosti až po vysoké úvěry, které mohou dosahovat statisíců až milionů korun. Specifickou kategorií jsou pak hypoteční úvěry, které už ze samotné podstaty bývají poskytovány ve vysokých částkách a i doba splatnosti je u nich velmi dlouhá – některé hypotéky je možné splácet až třicet let.

Rozhodnutí o sjednání hypotéky patří mezi velmi zásadní životní volby – pokud si takový úvěr sjednáte, musíte počítat s tím, že danou částku budete muset každý měsíc splácet a může jít o značné zatížení vašeho rozpočtu. Výběr vhodného úvěru je tak o to důležitější, zvláště když máte možnost získat pouze nebankovní hypotéku, kde jsou úrokové sazby méně výhodné než u bank.

6

Nejlepším pomocníkem při výběru hypotéky je internet

S výběrem nebankovní hypotéky se můžete poradit s vaší rodinou nebo přáteli, užitečné rady vám může poskytnout i nezávislý finanční poradce. Nejjednodušším a nejúčinnějším  řešením je ale prozkoumat internet a v klidu si projít nabídky jednotlivých úvěrových společností. Reklama v tisku nebo televizi sice může působit atraktivně, rozhodující jsou ale fakta – proto si vždy pečlivě prostudujte obchodní podmínky a pokud si něčím nejste jistí, zeptejte se – u hypotečních úvěrů můžete chybnou volbou přijít o spoustu peněz a zbytečně každý měsíc splácet příliš vysokou částku.

Srovnavače hypoték vám ušetří práci

Kromě běžného vyhledávání jsou při hledání hypotéky skvělým pomocníkem také některé weby, zaměřené na srovnání úvěrových produktů. Většinou se specializují hlavně na klasické půjčky, některé z nich se ale věnují i hypotékám. Srovnavače půjček mají velkou výhodu ve svojí nezávislosti – nejsou spojeny s žádným konkrétním poskytovatelem a zájemcům tak nabízejí skutečně nezávislé a objektivní srovnání. Pokud jde o přímo o nebankovní hypoteční úvěry, tak kvalitní porovnání je k dispozici např. na portálu CoolPůjčky.cz, spoustu zajímavých článků a zajímavostí pak přináší finanční server Půjčko.cz.

Peníze z nebankovní hypotéky můžete použít na cokoliv

Zatímco u standardní bankovní hypotéky musíte poskytnuté peníze využít výhradně na účely bydlení (ať už jde o stavbu, rekonstrukci nebo koupi nového bydlení), nebankovní hypotéka vám umožňuje mnohem širší využití. Jedná se o neúčelový úvěr, peníze tak můžete použít na cokoliv budete chtít – záleží jen na vás, jak s nimi naložíte. Vzhledem k tomu, že se nebankovní hypotéky poskytují na základě ručení nemovitostí , jedná se o velmi podobný produkt, který nabízejí i některé banky pod označením americká hypotéka.

Tipy na spolehlivé nebankovní hypotéky

Závěrem pro vás máme tři tipy na prověřené hypoteční úvěry od nebankovních společností:

Hypotéka Profi – až 3 000 000 Kč se splatností až 30 let, možnost sjednání hypotéky na třetí osobu, řešení exekucí

Acema Credit – nízké úrokové sazby, rychlé vyřízení úvěru, maximální výše půjčka 5 000 000 Kč s dobou splatnosti max. 20 let

Esofin – rychlé posouzení žádosti do 24 hodin, horní hranice úvěru závisí na hodnotě nemovitosti, ručit může i třetí osoba, splácení si lze rozložit až na dobu 30 let

Nebankovní hypotéky mohou být také dobrým řešením v případě hrozící exekuce nebo dražby. Klíčovou podmínkou k získání úvěru je ale vlastnictví vhodné nemovitosti (může to být např. dům, byt, pozemek, chalupa, chata atd.).

 

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru