Free songs
Domů / Novinky / Zbavte se jednoho z největších rizik podnikání

Zbavte se jednoho z největších rizik podnikání

Každý obor podnikání má pochopitelně svá rizika. Je tady ale jedno společné, s nímž se musí potýkat každá firma i drobný živnostník – neplatící zákazníci. Pokud jste se s žádným takovým ještě nesetkali, patříte k těm šťastnějším a važte si toho, protože 20 % podnikatelů se aspoň občas setkává s tím, že zákazník fakturu vůbec neuhradí. Pozdní uhrazení je známou záležitostí pro 89 % dotázaných podnikatelů.

Člověk se může snažit sebevíc, ale odhalit předem, zda bude zákazník slušný, nebo budete mít potíže z něj dostat peníze, je nemožné. Vždyť oni za to kolikrát ani nemohou, sami mají potíže vyjít s financemi. Bohužel je přenáší na vás – vy pak nemáte na zaplacení energií, nájmu nebo výplat zaměstnancům. A přesně pro takové případy je tady pojištění faktur.

Přehoďte zodpovědnost na jiné

Pro všechny, koho trápí platební neschopnost zákazníků, existuje speciální pojištění faktur. Každou fakturu, kterou vytvoříte, si můžete nechat pojistit. Poskytovatel pojištění pak bude za vás urgovat zákazníka, aby dostál svému závazku. A kdyby nakonec přece jenom nezaplatil, dostanete proplacených 85 % z fakturované částky. Cena pojištění se přitom pohybuje v řádech několika málo procent z výše dané faktury.

Ne všechno lze pojistit

O pojištění faktur musíte žádat ke každé faktuře zvlášť, protože poskytovatel pojištění si daného zákazníka vždy předem pečlivě prověří. Až poté vám nabídne cenu. Celý proces je ovšem triviální, vše vyřídíte na pár kliknutí přes internet. Pojišťují se faktury ve výši 10 000 Kč až 250 000 Kč, které jsou vystavené mezi firmami, tedy odběratelem je firma s IČ. Nelze pojistit fakturu vystavenou nepodnikatel ani takovou, co byla vystavena po měsíci či déle od dodání služby nebo zboží. Chcete se dozvědět více informací o tom, jak se zbavit rizika v podnikání? Podívejte se na PojistenaFaktura.cz.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru