Free songs
Domů / Novinky / Investice do stříbra a zlata vám pomůže překonat inflaci i krizi
Investice do stříbra a zlata vám pomůže překonat inflaci i krizi

Investice do stříbra a zlata vám pomůže překonat inflaci i krizi

Pravděpodobně jste již také zaslechli, že v blízké době můžeme očekávat další hospodářskou krizi. Dle odborníků se opakují jisté vzory, které jsme mohli zaznamenat před poslední velkou krizí. Nyní o tom už ale víme, a tak se můžeme připravit. Jenže jak?

Kam uložit peníze, aby přečkaly a neztratily svou hodnotu? Možností je spousta. Spořicí účet s úrokem 1 % prakticky nemá význam, to snad ani inflaci nepokryje. Nemovitosti vyžadují vysoký kapitál, jejich ceny jsou navíc v současné době hodně vysoko. Termínované vklady vám peníze drží na určitý počet let, nemůžete si je vzít dříve. Umění je trochu riskantní investicí. Co byste ovšem řekli na zlaté mince, investiční stříbrné slitky a obecně drahé kovy?

Jaké výhody má investice do stříbra a zlata?

Za prvé je velmi jednoduchá. Stříbrné mince nebo investiční zlaté slitky si nakoupíte v e-shopu jako kterékoliv jiné zboží, přijdou vám až domů. Prodáte je pak snadno kdekoliv ve světě.

Hodnota drahých kovů roste. Zlato a stříbro nejsou vhodnou investicí na pár měsíců, bavíme se spíš o několika letech. Krátkodobě se právě v jejich cenách objevují výkyvy, nicméně dlouhodobě hodnota stále roste. Jejich světová zásoba se totiž tenčí.

Výši investice si sami zvolíte. Investiční stříbro se dá sehnat už od pár stovek korun, naopak nejdražší investiční zlato stojí statisíce. Je opravdu jen na vás, kolik svého finančního portfolia do zlata či stříbra investujete.

Nakupte pohodlně v e-shopu

Mezi přední obchodníky s investičními kovy v ČR a na Slovensku patří společnost AuPortal. Má širokou nabídku zlatých a stříbrných mincí, mezi nimiž nechybí například série African Wildlife. Letos tato série slaví 15leté výročí somálských slonů a u této příležitosti byly vydány mince s motivem slonů. Právě ty mohou být vhodným artiklem pro začátečníka. Levnější varianta vydaná v nákladu 15 000 ks stojí jen tisíc korun. Ta dražší byla vydána pouze v 500 kusech.

AuPortal zlato i stříbro také vykupuje, kdybyste je potom chtěli zase prodat. Drahé kovy s certifikáty ovšem bez problémů prodáte kdekoliv na světě.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru