Free songs
Domů / Pojištění / Proč se musíte pojistit, abyste mohli čerpat hypotéku?
Proč se musíte pojistit, abyste mohli čerpat hypotéku?

Proč se musíte pojistit, abyste mohli čerpat hypotéku?

Banky kladou na žadatele o hypotéční úvěr množství požadavků, mimo jiné také   povinné pojištění nemovitosti. Jinými slovy –  chcete-li čerpat hypotéku, pak vám nezbude, než se pojistit. A to na dostatečně vysokou částku, která by v případě totální zničení stávající nemovitosti stačila na výstavbu nové. Jaký je smysl této podmínky a proč byste měli k výběru pojištění přistupovat vážně?

Banky si chrání své investice

Banka není armáda spásy a dobrý pocit z toho, že klient nepřijde o střechu nad hlavou, jí samozřejmě nejde. Pojištění nemovitosti je podmínkou pro čerpání úvěru z důvodu ochrany investic. Dojde-li ke škodní události, pojišťovna věřiteli vyplatí odpovídající částku (plnění je vinkulováno ve prospěch banky). Ta je dá poté k dispozici klientovi, aby z nich uhradil náklady na opravy.

Mít úvěr bez pojištění by byl zbytečný hazard

I kdyby banky na pojištění nemovitosti netrvaly, bylo by riskantní ho nemít. Představte si situaci, kdy dojde k rozsáhlému poškození nebo úplnému zničení domu, například v důsledku záplav nebo výbuchu. Nejenže budete muset rekonstruovat z vlastní kapsy – nebudete-li mít železnou rezervu, přijdete o střechu nad hlavou a zbydou vám oči pro pláč nad nedoplaceným úvěrem.

Poněkud lehkovážně k pojištění přistupují klienti nebankovních institucí, které tento požadavek nekladou. Význam produktu podceňují a kvůli zanedbatelné úspoře podstupují vysoké riziko. Pojistné přitom není vysoké ani v případě kvalitních pojištění, což potvrzuje tato kalkulačka pojištění nemovitosti od ERGO pojišťovny.

Vybírejte zodpovědně

Při výběru pojištění zohledněte renomé pojišťovny a kvalitu produktu. Tato kritéria jsou mnohem důležitější než podezřele nízká cena, která si obvykle vybere daň v podobě nedostačujícího plnění. Podpisu smlouvy by mělo vždy předcházet důkladné studium VPP pro pojištění nemovitosti.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru