Free songs
Domů / Finance / Pozor na rychlé půjčky. Proč nemusí být výhodné?
Pozor na rychlé půjčky. Proč nemusí být výhodné?

Pozor na rychlé půjčky. Proč nemusí být výhodné?

Na úvěrovém trhu existuje velká spousta produktů, s pomocí nichž můžete získat peníze na cokoliv. Některé slibují dokonce finance rychle a bez jakéhokoliv odkladu. Taková rychlá půjčka však nemusí být pouze přínosem v době, kdy potřebujete peníze do druhého dne. U špatně zvoleného úvěru na vás mohou čekat i nejrůznější nástrahy, na něž je třeba dát si pozor.

Pohlídejte si sankční poplatky

Není všechno zlato co se třpytí a v případě rychlých půjček to platí dvojnásob. Na mysli máme především poplatky spojené s těmito úvěry. Nenechte se obalamutit pouze finančním obnosem s možností rychlého získání. Mohli byste pak přehlédnout poplatky, které jsou pomyslnou nástrahou na klienty.

  • Poplatek za vedení úvěrového účtu
  • Poplatek za předčasné splacení
  • Poplatek za poskytnutí půjčky
  • Poplatky za opožděné platby

Takový poplatek může celkem znevýhodnit jakoukoliv rychlou půjčku. To se týká také velikosti úrokové sazby. I v jejím případě můžete celkem nemile narazit. A to v okamžiku, kdy daný úrok přečtete špatně. Podle zkratky úroku poznáte, zda se navýšení jistiny týká měsíce nebo roku. Možná proto je nejlepší vycházet z roční úrokové sazby nákladů označované jako RPSN. V ní jsou zahrnuty všechny náklady spojené s půjčkou.

Správný výběr poskytovatele je na místě

Jestliže chcete, aby se vaším cílem stala nejvýhodnější půjčka, rozhodně se vyhněte poskytovatelům s pošramocenou minulostí a špatnými referencemi. Rychlá půjčka by měla pocházet od ověřeného subjektu. Vzhledem k tomu, že jich na trhu existuje velké množství, použijte k nalezení toho vhodného online kalkulačku nebo speciální srovnávací web. Na jednom místě porovnáte několik úvěrů naráz. A to podle různých kritérií.

  • Výše půjčky
  • Doba splatnosti
  • Velikost úroku

Dlouhodobá půjčka mnohdy vítězí nad krátkodobou

Rychlé půjčky jsou povětšinou krátkodobého charakteru. To znamená, že peníze sice dostanete obratem, ale jde o menší sumy se splatností do čtrnácti dnů nebo jednoho měsíce. Pokud vyžadujete větší finanční obnos, může se vaším cílem stát dlouhodobá půjčka. Tu možná nezískáte tak rychle, na druhou stranu bude spojena s lepším splátkovým kalendářem, s možností pojištění a s dalšími benefity.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru