Free songs
Domů / Novinky / Kde sehnat peníze? Prodejte investiční zlato!

Kde sehnat peníze? Prodejte investiční zlato!

Doba není lehká. Mnozí lidé přišli o práci nebo aspoň o část příjmu, a tak nezbývá než žít z úspor. Možná i vy máte doma nějaké peníze ve formě zlata. Odborníci radí, že právě nyní je vhodná chvíle na prodej zlatých mincí a slitků. Cena zlata se totiž dostala vysoko.

Investiční zlato je stabilním investičním prostředkem. Hodnota drahých kovů totiž dlouhodobě roste. Finanční odborníci obvykle radí, že zlato je potřeba koupit a pak pár let počkat, abyste na něm skutečně vydělali. Rok 2020 je ovšem výjimkou. Kdo nakoupil zlato začátkem roku, ten ho teď prodá s nemalým ziskem. Hodnota zlata totiž vlivem vysokých cen na burze a oslabením české koruny podstatně vzrostla.

Kde se dá investiční zlato prodat?

Výkup zlata možná nabízí firma, od které jste ho kdysi koupili. Jenže co když sídlí hodně daleko, už ukončila svoji činnost, nebo jste zlato pořídili od banky, která ho prostě nevykupuje? Nezoufejte, i tak máte šanci zlato zpeněžit. Jednou ze společností, jež nabízí výkup mincí a slitků, je Zlaté mince Numismatika sídlící ve druhém poschodí Obecního domu v Praze.

Na obchody s investičním zlatem se specializuje již od roku 2003 a vykupuje slitky snad všech renomovaných rafinérií, jako jsou Valcambi, UBS, Sempsa, Heimerle + Meule., Credit Suisse atd. Na jejich webu dokonce najdete uvedené ceny pro některé konkrétní mince a slitky.

Peníze za své zlato dostanete na ruku

Máte-li doma zlato do hodnoty 25 000 korun, je možné bez předchozí domluvy přijít do Obecního domu a peníze dostanete vyplaceny okamžitě na ruku. Pokud toho máte více, raději se domluvte předem. Zlato je rovněž možné poslat poštou, avšak berte v úvahu, že cena zlata se mění i několikrát denně, a než balíček přijde, může být vše jinak.

Firma Zlaté mince Numismatika vykupuje i stříbro, platinu či paládium. Nevykupuje zlaté šperky ani zlomkové zlato, s těmi to zkuste spíše ve zlatnictví, bazaru nebo zastavárně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O admin

Nahoru