Free songs
Domů / Novinky / Jaký bude rok 2022? Záleží na vás…

Jaký bude rok 2022? Záleží na vás…

Klíčovým slovem letošní roku bude „zdražování“. Trend z minulého roku tak bude nadále pokračovat, a to prakticky ve všech sférách běžného života. Podle ekonomů musíme počítat s tím, že si budeme muset sáhnout hlouběji do kapsy při platbách za energie, pohonné hmoty nebo při nákupu potravin. A právě v téhle složité době je dobré myslet na možnost zhodnocení vlastních volných prostředků prostřednictvím investování.

Nechte za sebe vydělávat vaše peníze

Pokud máte k dispozici nějaké volné finanční prostředky (a rozhodně se nemusí jednat o statisíce), rozhodně není vhodné období nechat je jen tak ležet na běžných účtech a už vůbec ne doma v trezoru – tím je před vysokou inflací neochráníte, spíše naopak. Aktuální doba si žádá jediné – začít investovat a nechat peníze, aby vydělávaly za vás a pomohly vám tyto složité časy přežít bez úhony.

Jak na to? Máme pro vás pár zajímavých tipů

Kdo má s investičním trhem již nějaké zkušenosti, ví, že jsou investice buď rizikové, které nabízejí vysoké procento zhodnocení, nebo bezpečné s nižším výnosem, ale bez rizika ztráty vlastních úspor. Mezi ty druhé patří například dluhopisy, které jsou na finančním trhu velice oblíbené. Fungují na principu půjčky. Dlužník, potažmo firma, vydá emisi dluhopisů a takto získané finanční prostředky použije na svůj rozvoj. Věřiteli na oplátku vyplatí předem stanovené úroky a po uplynutí doby splatnosti vrátí celou půjčenou sumu. Velmi vhodným příkladem může být například společnost Uniprospe.eu, která působí v oblasti odpadového hospodářství a nabízí své dluhopisy v nominální hodnotě 30 000 Kč s pevně danou roční úrokovou sazbou 9,5 % a splatností k 31.12.2022. Tato krátká doba dělá z dluhopisu velice zajímavou příležitost, protože za jeden rok činí zisk na jednom dluhopise 2 850 Kč.

Důležité je důkladné prověření

Pro minimalizaci rizika jakékoliv ztráty je dobré vybírat si z oblastí, které vám jsou blízké. Vždy je potřeba důkladně si prověřit eminenta, seznámit se s jeho historií, podnikatelským záměrem i majetkovými poměry. Nepodceňujte ani recenze a hleďte na celý obraz firmy. U investice s Uniprospe.eu máte jistotu, že o své peníze nepřijdete, a navíc podpoříte projekt, který dělá vše pro to, aby ochránil životní prostředí.

O admin

Komentování uzavřeno

Nahoru